Afiliacja Co To?

Dlaczego więc marketing afiliacyjny? A na początku bardzo krótko co to jest marketing afiliacyjny – Marketing afiliacyjny (affiliate marketing) to nic innego jak odmiana marketingu internetowego pozwalająca zarabiać internautom na sprzedaży cudzych produktów – mało skomplikowane, prawda?

Przykład: Sklep internetowy z modną odzieżą dla kobiet uruchamia program partnerski, za pomocą którego chce zwiększyć sprzedaż swoich produktów.

Magda, blogerka i fotografka, chce zarobić na swoim blogu sprzedając aparaty fotograficzne. Dołącza do programu partnerskiego tego e-sklepu, pobiera stamtąd odpowiednie linki lub banery i umieszcza je na swoim blogu.

Od teraz każda osoba, odwiedzająca stronę/blog Magdy, która wejdzie przez dany link na stronę e-sklepu z odzieżą, staje się osobą poleconą przez Magdę. Jeśli któraś z poleconych osób dokona zakupu w sklepie, Magda dostanie wynagrodzenie w postaci np. 5% od wartości tych zakupów. Tak w dużym uproszczeniu wygląda model współpracy w marketingu afiliacyjnym.

Innymi słowy, jest to nic innego jak 3xwin ponieważ Klient jest zadowolony z zakupionego nowego ciuszka, sklep z dokonanej sprzedaży, a blogerka z dodatkowego dochodu. To jest właśnie duża przewaga afiliacji nad innymi formami promocji.

Gotowy Aby Zacząć?

Chcę Zacząć Zarabiać i Zapisuję Się Na Darmowe Szkolenie