Życie w naszym zapracowanym nowoczesnym społeczeństwie może być trudne. Nie tylko wywierają na nas ogromną presję, aby wyglądać dobrze, ale powinniśmy też coraz częściej robić coraz więcej. Oczekujemy, że wypełnimy wszystkie nasze obowiązki związane z pracą, pójdziemy na imprezy towarzyskie, zjemy zdrowo, zadbamy o nasze rodziny, zadbamy o kondycję naszych ciał regularnie ćwicząc.

Jeśli chodzi o regularne ćwiczenia, znalezienie siłowni i programu, który jest zarówno bliski Twojej pracy, jak i domu i jeszcze niedrogie, czasami może być bardzo trudne.

Na szczęście istnieje forma ćwiczeń, która istnieje znacznie dłużej niż podnoszenie ciężarów, jazda na rowerze, granie w piłkę nożną czy polo. Chodzi o: bieganie 🙂

Bieganie to świetny sposób na ćwiczenia z wielu powodów. Jest idealny do ćwiczeń cardio, jest świetnym ćwiczeniem towarzyskim, jest bezpłatny i wszystko czego potrzebujesz, to para butów do biegania, spodenki i t-shirt.

Jednakże istnieje jeden obszar działania, który nie zawsze jest łatwy, a jest to motywacja.

W tym wpisie zamierzam odkryć, jak znaleźć motywację do biegania.

Dla początkujących bieganie może być bardzo trudne. O ile nie przygotowujesz się do startu, cel, który masz na myśli, może nie być bardzo jasny i w przeciwieństwie do innych sportów, w których celem jest wygrana, nie masz natychmiastowej motywacji, która popycha Cię przez ból.

Jak znaleźć motywacje do biegania 3

Po prostu zacznij

Większość ludzi nie wie o tym, ale połowa bitwy, jeśli chodzi o bieganie, to po prostu wydostanie się z domu. Zanim wyjdziemy i biegniemy, budujemy mentalne bariery mówiące o tym, jak ciężko będzie, lub pamiętając, jak ciężko było, kiedy ostatni raz poszliśmy na bieganie. Wszystko, co naprawdę jest, to twój obecny stan niskiej energii, próbujący usprawiedliwić jego istnienie. W rzeczywistości kiedy wychodzisz i zaczynasz biegać, twoje mięśnie szybko się rozgrzewają, dostajesz adrenalinę w swoim systemie i zaczynasz widzieć rzeczy w zupełnie nowym świetle. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie możesz znaleźć motywacji do działania, po prostu zignoruj ​​to, co mówi twój umysł, i idź i biegnij przez 2 minuty. Odpowiedź na połowę pytania znajdziesz na drugim miejscu!

Miej cel na uwadze

Jak już mówiłem, bieganie bez celu jest trudne. Ponieważ nie widzimy bezpośrednich wyników fizycznych z działania w taki sam sposób, jak w przypadku innych form treningu, może być konieczne stworzenie celu, który pomoże nam zacząć. To może być tak proste, jak pokonanie 5-kilometrowego dystansu z przyjacielem, a może nawet półmaratonu, na który możesz się zapisać w odpowiednim czasie. Tak czy inaczej, wspaniale jest wyznaczyć cel, niezależnie od tego, czy go zrealizujesz, ponieważ koniec sam w sobie może być iskrą, która pomaga w tworzeniu zmian.

Używaj aplikacji do biegania

Po ustaleniu celu uruchomiona aplikacja jest doskonałym dodatkiem do Twojego planu. Do wyboru są dziesiątki i mogą pomóc Ci śledzić swoje postępy każdego dnia, dzięki czemu możesz dostrzec poprawę, którą osiągasz i stać się jeszcze bardziej zmotywowanym do działania. Endomondo, RunKeeper i aplikacja Nike + Running to świetne sposoby na obserwowanie ewolucji Twojego biegu.

Bądź konsekwentny

Kluczem do każdego nawyku jest konsekwencja. Jeśli chcesz znaleźć motywację do biegania, musisz znaleźć rozpęd. Możesz to zrobić, planując swoje życie wokół swojego biegu, i sprawiając, że priorytetem będzie bieganie w tym samym czasie w każdej sesji. Jeśli zastanawiasz się, kiedy masz biegać, najlepszym sposobem na stworzenie nowego nawyku jest przyklejenie go do starego. Więc jeśli masz zwyczaj zjadać na śniadanie świeże bułki o 7 rano, możesz pobiec do piekarni i wrócić.

Nagradzaj siebie

Bardzo trudno jest lekceważyć moc dobrej staroświeckiej motywacji typu marchewka i kij. Dając sobie nagrodę po każdym biegu, wspierasz swoje ciało i umysł, aby móc ponownie szukać tej nagrody w przyszłości. Ważne jest jednak, aby nagroda sprzyjała dalszej motywacji. Na przykład używanie gorącego prysznica jako nagrody jest o wiele bardziej skuteczne niż zjedzenie całej pizzy na wynos. Gorący prysznic uspokaja i relaksuje mięśnie, przygotowując cię do kolejnego biegu, podczas gdy pizza może sprawić, że poczujesz się ospale, wyczerpiesz swoją energię i wzmocnisz złe nawyki. Miej to na uwadze, wybierając nagrodę dla siebie!

Jak znaleźć motywacje do biegania 3

Znajdź grupę

Odpowiedzialność społeczna jest jednym z najskuteczniejszych czynników motywujących. Znalezienie motywacji do zrobienia czegokolwiek jest o wiele trudniejsze, gdy musisz zrobić to sam. Jeśli znajdziesz lokalną grupę biegaczy, a nawet przyjaciela, znacznie ułatwi to bieganie i zachęci do pozostania przy nim. Proste wyszukiwanie za pomocą facebook’a powinno wyświetlić listę działających grup w Twojej okolicy. Jeśli jednak to się nie powiedzie, zawsze możesz ustawić status na Facebooku, szukając biegającego partnera.

Zrób sobie play listę

Odnotowano dziesiątki badań, które dotyczyły wpływu muzyki na wydajność, a wyniki były zdecydowanie pozytywne. Wiele przeprowadzonych badań wykazało, że słuchanie muzyki zarówno przed jak i podczas 5-kilometrowego biegu poprawia wydajność i przyspiesza regenerację. Poza nauką, bieganie do ulubionych utworów pomaga utrzymać motywację i daje energię, gdy czujesz się zmęczony.

Zjedz odpowiednie potrawy

Jeśli chcesz regularnie biegać, musisz jeść odpowiednie produkty w odpowiednim czasie. Chociaż posiłki bogate w węglowodany mogą być świetnym sposobem na odzyskanie sił po długim wysiłku, jeśli zjesz dużo węglowodanów przed bieganiem, to staniesz się ospałym i pozbawionym motywacji. Upewnij się, że pijesz dużo wody i że Twoja dieta jest wypełniona pożywnymi owocami i warzywami. Pamiętaj, że nie musisz jeść pokarmów, których nienawidzisz tylko dlatego, że ktoś nazywa je pożywieniem. Upewnij się, że jesz zdrowe produkty, które naprawdę lubisz, więc proces prowadzenia zdrowego stylu życia staje się radością, a nie obowiązkiem.

W końcu bieganie jest doskonałym ćwiczeniem dla ciała i umysłu. Znalezienie motywacji do działania polega w dużej mierze na zapewnieniu odpowiednich warunków i na osiągnięciu pewnego tempa. Zapamiętaj pierwszą zasadę, zacznij teraz, a gdy zaczniesz implementować inne zachowania, zobaczysz, że wszystko inne wpadnie na swoje miejsce.