Większość z nas przechodzi przez okrutny cykl utraty wagi.

Budzisz się zmotywowany i przekonany, że DZIŚ jest dzień, w którym dokonasz zdrowych wyborów, aby pozostać przy swoim programie odchudzania. Kilka godzin później, wystarczy, że zobaczysz jednego pączka, który rozmyje twoje postanowienie. Jeszcze raz.

Dlaczego tak się dzieje?

Przecież nikt nie musi ci mówić, dlaczego musisz schudnąć – wiesz dokładnie, jak utrata wagi ci się przyda. Wiesz, że utrata wagi pozwoli ci zachować lepszą kondycję, jednocześnie poprawiając twoje zdrowie fizyczne i być może także twoje zdrowie psychiczne … Dlaczego więc nie możesz być wystarczająco zmotywowany, aby pozostać na dobrej drodze?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​trwałą motywacją do utraty wagi jest zaledwie kilka łatwych nawyków.

Jeśli to czytasz, gratulacje – już zmotywowałeś się do rozpoczęcia … a ja pomogę Ci przejść do następnego poziomu, w którym osiągasz każdy poziom utraty wagi!

Omówmy więc kroki do zwiększenia motywacji do utraty wagi, aby osiągnąć swoje cele …

Jak uzyskać motywację do odchudzania

1. Zrozum swój cel, jakim jest chęć schudnięcia

Dlaczego chcesz schudnąć? Czy masz specjalne wydarzenie, na które chcesz wyglądać oszałamiająco? A może chcesz poprawić swoje zdrowie lub mieć więcej energii?

Bez względu na powód, dla którego chcesz schudnąć, powrót do pierwotnego powodu pomoże Ci pozostać na dobrej drodze. Ponieważ badania pokazują, że utrzymanie pierwotnego powodu w czołówce umysłu pozwoli Ci lepiej poradzić sobie z niepowodzeniami, gdy się pojawią.

2. Napisz swoje cele odchudzania

Badania pokazują, że ludzie, którzy zapisali swoje cele, odnoszą większe sukcesy w ich osiąganiu.

Dokładność celów związanych z utratą wagi sprawia, że ​​są bardziej realistyczne i osiągalne. Słowo kluczowe jest tutaj specyficzne. Aby być jak najbardziej konkretnym, użyj S.M.A.R.T. cele:

S – czyli Sprecyzowany

M – czyli Mierzalny

A – czyli Atrakcyjny

R – czyli Realistyczny

T – czyli Terminowy

Na przykład, celem SMART utraty wagi może być:

“Będę biegał przez 30 minut w każdy poniedziałek, środę i piątek na torze w gimnazjum od 7:30 do 8:00.”

Ten cel jest tak specyficzny, że możesz już praktycznie zobaczyć, jak działasz, prawda?

Po zapisaniu zapisanych celów SMART, wydrukuj je i umieść w widocznym miejscu, aby uzyskać wizualne przypomnienie, które zwiększy Twoją motywację do dalszego osiągania postępów w odchudzaniu.

3. Ustaw małe, realistyczne codzienne cele

Zamiast strzelania z dużych, zuchwałych celów odchudzania, zamiast tego ustaw mniejsze realistyczne cele. Codzienne krótkoterminowe cele są łatwiejsze do śledzenia i mierzenia (10 minut ćwiczeń sercowo-naczyniowych każdego ranka) niż ogromne cele (zgubić 10 kg w ciągu następnego miesiąca). Realistycznie, możesz nie osiągnąć swoich celów każdego dnia, albo może okaże się, że jesteś bliżej swoich celów w niektóre dni niż inne. Nie martw się. Małe realistyczne oczekiwania pomogą zwiększyć Twoje poczucie spełnienia i zapobiegną wypaleniu.

Jak uzyskać motywację do odchudzania

4. Zdobądź grupę wsparcia

Próba schudnięcia może być samotną podróżą i znacznie łatwiej jest zawieść samego siebie, niż zawieść jako część silnej, wspierającej grupy.

Zrób wszystko, co musisz zrobić, aby zbudować system wsparcia:

  • dołącz do społeczności fitness online,
  • konsultuj się z trenerem personalnym,
  • znajdź znajomego który przeszedł podobna drogę
  • dołącz do grupy fitness lub siłowni.

Upewniając się, że tworzysz wokół siebie strumień motywacyjnego i pozytywnego wsparcia, aby zmniejszyć swoje szanse na znalezienie się w niepewnej sytuacji, w której jest za dużo fast foodów i za mało siły woli, by je obejść.

5. Prowadź dziennik żywności

“Jak, coś można zmierzyć, można tym też zarządzać”. Odwieczne słowa Petera Druckera brzmią równie prawdziwie w zarządzaniu, co w utracie wagi.

Pisanie w zeszycie nie jest działaniem, które można pozostawić wyłącznie nastolatkom. Zapisywanie, ile jesz i ćwiczysz, to świetny sposób, aby rejestrować i zastanowić się nad postępami w odchudzaniu. Zapisywanie ilości jedzenia pomaga nie tylko śledzić postępy, ale także pomaga lepiej zrozumieć porcje jedzenia, nawyki i postępy.

6. Nagradzaj siebie

Mała nagroda za dobrze wykonaną pracę znacznie przedłuża motywację. Nawet niewielkie nagrody są wystarczające, aby zmotywować ludzi, aby poszli o krok dalej, więc nie ma lepszego powodu, aby nagradzać się za każdym razem, gdy osiągnie się kamień milowy. Niezależnie od tego, czy kupisz sobie dzień w spa, nowe spodnie do biegania, czy spędzisz trochę czasu z przyjaciółmi, nagradzanie siebie to świetny patent, aby wykorzystać ludzką skłonność do pozytywnego nastawienia na dobre.

7. Mów pozytywnie

Ponieważ utrata masy ciała jest zarówno wyzwaniem psychicznym, jak i fizycznym, korzystne jest stworzenie regularnej mantry, którą można recytować, aby utrzymać motywację.

Oświadczenie tak proste, jak “dokonam dziś zdrowych wyborów” może pomóc ci zbudować rezerwy wytrzymałości psychicznej i pewności siebie, gdy będzie to konieczne do podjęcia ważnych decyzji.

Ludzie, którzy mówią pozytywnie o sobie, są bardziej pewni siebie i ostatecznie tracą na wadze. Są również bardziej skłonni do realizacji swoich planów.

8. Wybierz plan odchudzania, który Ci odpowiada

W dzisiejszych czasach istnieje ogromna liczba diet do wyboru. Najlepiej wybrać coś, co pasuje do Ciebie jako osoby, a nie to, co jest obecnie popularne.

Dokonywanie niewielkich zmian w celu wyeliminowania słabych punktów w diecie (takich jak późne objadanie się lub niekontrolowane porcje) może okazać się bardziej skuteczne niż cięcie wszystkich węglowodanów razem. Istnieje wiele drobnych zmian, które możesz wprowadzić do diety, aby osiągnąć swój ostateczny cel, takich jak spożywanie większej ilości owoców i warzyw, zmniejszanie wielkości porcji, zmniejszanie spożycia kalorii i wycinanie przekąsek.

Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że wszystkie te kroki wymagają pewnej refleksji i planowania. To pokazuje, że dzięki wprowadzeniu tych niewielkich zmian i planowaniu z wyprzedzeniem, możesz uzyskać motywację do utraty wagi, aby osiągnąć swoje cele!