Założenie własnej firmy jest bez wątpienia jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy, które możesz zrobić, ale jest także jednym z najtrudniejszych. Od niszczących osobistych nawyków po brak wiedzy o tym, jak właściwie prowadzić firmę. Istnieje wiele przeszkód, które powstrzymają Cię od osiągnięcia sukcesu, którego tak bardzo pragniesz.

Problem polega na tym, że wiele osób nie ma czasu, aby zapisać się na dodatkowe zajęcia biznesowe, aby nauczyć się tych nowych umiejętności. Dotyczy to w szczególności tych, którzy już uruchomili swój startup, a teraz odkrywają, że w ich zestawie umiejętności niektórych mocno brakuje.

Jak więc pokonać swój brak wiedzy przed doprowadzeniem do przedwczesnego zakończenia swoich marzeń przedsiębiorczych? Aby osiągnąć trwały sukces, musisz rozwijać umiejętność uczenia się tych ważnych umiejętności “w trakcie” podczas jednoczesnego zarządzania firmą.

Oto 7 sposobów na osiągnięcie tego celu:

1. Błędne założenia

Niepowodzenie jest nieuniknionym aspektem świata biznesu. Nawet jeśli wydaje się, że masz świetny produkt i świetny zespół, porażka zawsze jest możliwa. W rzeczywistości w branżach o najwyższym wskaźniku sukcesu 42 procent nowych firm zawodzi w ciągu pierwszych czterech lat działalności.

Choć porażka jest trudna, należy koniecznie zrobić krok wstecz i ocenić, dlaczego się nie udało. Pozwala to uzyskać kluczowe informacje, które pomogą Ci osiągnąć lepsze wyniki w przyszłości. Zorba uczył mądrości życiowej pewnego Brytyjczyka, który na Krecie budował swój biznes. Gdy interes padł, Zorba powiedział słynne zdanie: „jaka piękna katastrofa!”. Nie chodzi o to, żeby cieszyć się z porażki. Porażka powinna boleć. To system wczesnego ostrzegania. Tak jak zepsuty ząb – jeśli nie będzie bolał, stracimy szybko całe uzębienie. Ból niepowodzenia powinien nas motywować do zmian, wyjścia ze strefy komfortu.

7 wskazówek dotyczących nauki kluczowych umiejętności w trakcie bycia przedsiębiorcą 3

2. Bądź samodzielnie zmotywowany

Skuteczni uczniowie muszą być zmotywowani. Jak wyjaśnia Jack Canfield: “Osiągacze światowej klasy nie czekają, aż zewnętrzne wpływy – takie jak nauczyciel, menedżer lub szef, lub nowe osiągnięcia w branży – zmuszą ich do zdobycia nowych umiejętności lub wiedzy. Są zmotywowanymi uczniami, którzy ciągle poszukują nowych sposobów na poprawienie swoich osiągnięć i pogłębienie zrozumienia otaczającego świata. “

Aby uczyć się w trakcie jako przedsiębiorca, musisz rozwinąć chęć uczynienia aktywnego uczenia się kluczową częścią wszystkiego, co robisz. To wymaga pokory i samoświadomości. Wewnętrzne dążenie do poprawy pomoże ci odnieść większy sukces niż wtedy, gdy zmuszony jesteś do zmiany przez siły zewnętrzne.

“Talent masz naturalnie. Umiejętność rozwija się tylko powtarzanymi godzinami ćwiczenia Twojego rzemiosła. “- Will Smith

3. Wyznacz cele

Nawet jeśli jesteś zmotywowany, może być trudno utrzymać koncentrację na działaniach edukacyjnych, gdy masz wiele innych obowiązków biznesowych w swoim kalendarzu. Inteligentne wyznaczanie celów jest niezbędne, aby utrzymać właściwą pozycję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu w mediach społecznościowych, stworzenie konkretnego, wymiernego, osiągalnego, trafnego i określonego w czasie celu będzie o wiele bardziej skuteczne niż posiadanie niejasnego pragnienia nauki.

Ustawienie celu daje narzędzia do śledzenia postępów w kierunku kamieni milowych. Gdy wykorzystujesz inteligentne cele, aby pozostać skupionym i zaangażowanym w naukę w trakcie, będziesz miał lepszą pozycję do osiągnięcia rzeczywistych rezultatów.

4. Znajdź “Dlaczego”

Jeśli nie masz motywacji do nauki, możesz skupić się na swoim “dlaczego”. Dlaczego musisz zrozumieć Facebook i inne platformy społecznościowe? Dlaczego warto poznać zarządzanie łańcuchem dostaw?

Im bliżej przyjrzysz się, jak takie problemy wpływają na wyniki Twojej firmy, możesz znaleźć motywację, której potrzebujesz, aby uczynić naukę priorytetem. Kiedy tak się stanie, będziesz bardziej skłonny do ciągłego poszukiwania nowych możliwości uczenia się, co znacznie ułatwi naukę w gorączkowym środowisku.

7 wskazówek dotyczących nauki kluczowych umiejętności w trakcie bycia przedsiębiorcą 3

5. Zaplanuj kawałek wolnego czasu każdego dnia

Kiedy masz napięty grafik, łatwo może się okazać, że pewne czynności wypadną z kalendarza. Zdarzać sie to będzie dosyć często jeśli nie masz w swoim kalendarzu “czasu nauki”, a wtedy istnieje duża szansa, że ​​skończysz dzień bez poświęcania czasu na naukę.

Nawet poświęcając zaledwie 15 minut na przeczytanie artykułu instruktażowego lub pracę nad projektem edukacyjnym, z czasem będzie wypłacać duże dywidendy.

6. Poszukaj opcji “Możliwości Branży”

Nie musisz zapisywać się na zajęcia podyplomowe, aby uzyskać dostęp do wiedzy eksperckiej. Łatwiejsze niż kiedykolwiek jest znalezienie sprawdzonych, autorytatywnych zasobów, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności niezbędne do utrzymania firmy na dobrej drodze. Od artykułów publikowanych przez innych przedsiębiorców, po kursy internetowe, dostępnych jest mnóstwo zasobów – a wiele z nich jest całkowicie bezpłatnych.

Profesjonalne konferencje mogą być szczególnie cenne. Konferencje branżowe często koncentrują się na trendach i umiejętnościach, które będą miały bezpośredni wpływ na sukces twojego biznesu. Co więcej, konferencje stwarzają również cenne możliwości nawiązywania kontaktów, które mogą pomóc w znalezieniu nowych możliwości rozwoju.

“Nauka nigdy nie wyczerpuje umysłu.” – Leonardo da Vinci

7 wskazówek dotyczących nauki kluczowych umiejętności w trakcie bycia przedsiębiorcą 3

7. Weź się za siebie

Aby odnieść sukces jako uczeń, musisz odłożyć na bok wszelkie obawy dotyczące “niedostatecznej wiedzy” i zacząć ćwiczyć. Badania wykazały, że uczniowie, którzy uczą się przez działanie, działają lepiej niż ich rówieśnicy. To samo dotyczy świata biznesu.

Pod koniec dnia nic nie przebije praktycznej nauki. Jeśli próbujesz nauczyć się nowego języka, aby móc lepiej komunikować się z klientami, nauczysz się dużo szybciej podczas realnej rozmowy, zamiast czytać z podręcznika. Osobiste zaangażowanie w aktywność, którą próbujesz opanować, jest najlepszym wyborem do opanowania nowych umiejętności.

Jak powiedział Jim Rohn: “Formalna edukacja zapewni ci życie; samokształcenie zapewni ci fortunę.” Aby osiągnąć trwały sukces, musisz stać się uczniem. Wymaga to zbadania, jakie czynniki mogą powstrzymać Cię od osiągnięcia ostatecznych celów, a następnie podjęcia działań w celu zdobycia umiejętności i wiedzy, które pozwolą ci rozwiązać te problemy. Kiedy będziesz dążyć do tego, aby stać się ciągłym uczniem, będziesz kultywować narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu.

Nad jaką nową umiejętnością aktualnie pracujesz? Podziel się komentarzem poniżej!