Kiedy przechodzisz przez trudne czasy, potrzebujesz tylko współczucia. Potrzebujesz tylko kogoś, kto powie Ci, jak jesteś silny i jak dobrze radzisz sobie z sytuacją. Zasadniczo czekasz na kojący głos, który może uspokoić wewnętrzną burzę i naprawdę pomóc w kłopotach.

Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, wiedz, że nie jesteś sam. Możesz czuć się słabo z powodu, na przykład niepowodzenia w czymś, zerwania z kimś, kogo kochasz, utraty bliskiej osoby, nie otrzymania dobrej pracy lub zdrady osoby, której ufasz najbardziej lub czegoś podobnego.

Pamiętaj: nadzieja jest dla wszystkich, w tym dla Ciebie. Wrócisz z tego wszystkiego bez względu na wszystko. Dlatego poniżej masz 7 mocnych cytatów, które pomogą Ci podnieść się Tobie w czasie jaki sobie na to dasz

1. “W ciągu roku są tylko dwa dni, w których nic nie można zrobić. Jeden nazywa się wczoraj, a drugi nazywa się jutro. Dziś jest właściwy dzień, by kochać, wierzyć, robić i przeważnie żyć. “- Dalajlama

Ten cytat napisany przez Dalajlamę jest po prostu fascynujący. Żyjesz w teraźniejszości, ani w przeszłości, ani w przyszłości. Pomyśl o tym w ten sposób, czy możesz zmienić to, co już zostało zrobione, czy możesz zmienić to, co zostanie zrobione? Odpowiedź brzmi: nie, nie możesz, bo nikt nie może. Dobrze jest zapomnieć o złych rzeczach z przeszłości i zrobić coś w teraźniejszości, które pomogą poprawić Twoją przyszłość.

2. “Każdy jest geniuszem. Ale jeśli osądzisz rybę dzięki jej zdolności do wspinania się na drzewo, to przez całe życie będzie wierzyła, że jest głupia. “- Albert Einstein

Czy kiedykolwiek myślałeś o tych pięknych słowach zachęty od Alberta Einsteina? Są takie głębokie i praktyczne. Czasami jesteśmy nieszczęśliwi, ponieważ ludzie próbują dopasować nas do formy, do której nie pasujemy i dlatego też zaczynamy czuć, że jesteśmy bezużyteczni. Tak jednak nie jest. Wszyscy jesteśmy obdarzeni zdolnościami, które przeoczamy tylko z powodu lęku przed odrzuceniem lub zaniedbaniem. Nie powinieneś polegać na Twojej opinii na temat Ciebie, jeśli wiesz, jaki jest twój prawdziwy potencjał.

3. “Za każdym razem, gdy oświadczasz, co chcesz lub w co wierzysz, jesteś pierwszym, który to słyszy. To wiadomość dla Ciebie i innych o tym, co uważasz za możliwe. Nie stawiaj ograniczeń na siebie. “- Oprah Winfrey

Wiele razy rezygnujesz ze swoich marzeń i życzeń tylko dlatego, że uważasz, że jest to niemożliwe. Musimy uwierzyć w siebie i powiedzieć sobie, że MOŻEMY to zrobić i jest to możliwe. Nie powinieneś obawiać się porażek i niepowodzeń, ale zamiast tego zaprzyjaźnić sie z nimi.

4. “Nawet jeśli jesteś na dobrej drodze, tylko wtedy przeżyjesz, jak podejmiesz działanie” – Will Rogers

Pomyśl o tym, nawet woda musi płynąć, aby zachować użyteczność. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz podnosić się i iść dalej. Nie pozwól, aby trudy Cię powstrzymały i nie czekaj na cud. Jesteś już na dobrej drodze, ale jak nie podejmiesz żadnych działań zostaniesz przejechany. Więc nic nie powinno powstrzymywać Cię od pójścia dalej w swoim życiu.

5. “Nie pozwolę nikomu przejść przez mój umysł brudnymi stopami” – Mahatma Gandhi

Wszystkie nasze działania, przez całe życie, są kontrolowane przez nasz umysł. Wierz lub nie, to prawda. Prawdą jest to, że to o czym myślisz, tym się stajesz. Ludzie wokół nas nie zawsze będą cię wspierać i możesz spotkać ludzi, którzy dostarczać Ci będą negatywnego nastawienia dla Twojego umysłu. Jednak od Ciebie zależy, kogo wpuścisz do swoich myśli a kogo nigdy nie powinieneś. Kiedy kontrolujesz swoje myśli nic i nikt nie może cię rozpraszać.

6. “To, co wydaje się nam gorzkimi próbami, to często błogosławieństwa w przebraniu” – Oscar Wilde

Trudne czasy są bardzo trudne. To sprawia, że ​​zaczynasz wierzyć, że nie ma światła na końcu tunelu. Nie zdajemy sobie sprawy, że dzisiejsze zmagania mają na celu lepsze jutro. Nie są trwałe i nie będą trwać wiecznie. Gdy jesteś zdeterminowany, aby zmienić swoją sytuację, wszystko wokół zaczyna Ci w tym pomagać.

7. “W trakcie ruchu i chaosu, zachowaj spokój wewnątrz siebie.” – Deepak Chopra

Ten cytat jest bardzo głęboki i mocno podsumowuje cały wpis. Może to zmienić sposób, w jaki teraz patrzysz na swoje problemy. Są sytuacje, w których można Cię złamać, są problemy, których nie jesteś w stanie rozwiązać i wydają się całkowicie poza Twoją kontrolą. W tym momencie nie jest łatwo zachować spokój, jeśli jednak nauczysz się nadal właściwie być w środku całego chaosu, jesteś zwycięzcą. Wygrałeś połowę bitwy właśnie przez to.

Wygrywanie i przegrywanie to tylko część życia. Bez względu na to, w której fazie swojego życia jesteś, pamiętaj, że jest za tym cel i będziesz wiedział, jaki jest ten cel we właściwym czasie. Ponadto, pewnego dnia będziesz wdzięczny za wszystkie zmagania i błędy, ponieważ uczynią Cię silniejszym, lepszym i piękniejszym człowiekiem. Który z tych cytatów inspirował cię najbardziej i dlaczego? Daj mi znać w komentarzach poniżej!